-

Svatováclavská koruna

čelní strana

Čelní část koruny přirozeně poutá největší pozornost. Ze sedmi kamenů přední části je jeden safír, jeden rubelit a pět spinelů. V rámci barevného rozvržení jsou zde osazeny červené kameny, pouze v dolní řadě uprostřed je pro zachování rytmu barev na čelence umístěn modrý safír. Nejvýraznějším kamenem je středový rubelit, leštěný přírodní valoun nepravidelného tvaru.

Čelence vprostřed dominuje obrovský safír, vůbec největší kámen na koruně. Je podélně provrtán, což dokazuje jeho starší využití. Po stranách tohoto safíru se nacházejí dva spinely. Pravý kámen je krásně vínově červený, dokonale rovnoměrně vybarvený, zcela bez kazů, vybroušený do tvaru podlouhlé osmiboké tabulky. Vínově červený a bez kazů je i levý kámen na čelence, vybroušený do podoby podlouhlého pravidelného čočkovce.

V listech lilie jsou umístěny tři spinely. Kámen v lilii napravo je zcela bez kazů a dokonale průhledný, má temně malinovou barvu a je vybroušen do tvaru obdélníkové tabulky se zkosenými hranami. Kámen v lilii nalevo má shodnou barvu a obdobné vlastnosti. Horní list lilie zdobí nejkrásnější vínově červený spinel srdčitého tvaru, drahokam jasné a zářivé barevnosti.

počet návštěvníků stránek:

 – Počítadlo.cz           Provoz webu zajišťuje www.internetportal.cz